• Witam

  na stronie najnowocześniejszego, najlepiej wyposażonego gabinetu w regionie, oferującego usługi z zakresu logopedii i neuroterapii!!!

 • EEG BIOFEEDBACK

  NAJNOWOCZEŚNIEJSZE NA RYNKU URZĄDZENIE DO NEUROFEEDBACKU!

   

 • Gabinet

  NEURO-LOGO prowadzi terapię na miarę XXI wieku!

 • 1
 • 2
 • 3

EEG BIOFEEDBACK

Dla kogo?
Oferta terapii EEG Biofeedback jest skierowana do wszystkich – nie tylko do dzieci, ale i dorosłych, zarówno do osób z ADHD, padaczką czy dysleksją, jak i do biznesmenów zmagających się ze stresem czy chcących poprawić swoją kreatywność.

  

Wskazania dla dorosłych:
- problemy z pamięcią i koncentracją,
- problemy z planowaniem i skupieniem,
- mała odporność na stres,
- padaczka,
- zaburzenia samooceny, depresja, zaburzenia lękowe,
- w terapii tików i zespołu touretta,
- w zaburzeniach przyjmowania pokarmów (bulimia, anoreksja),
- w terapii uzależnień (alkoholizm, narkomania, hazard),
- treningi wskazane są również dla osób zdrowych, których praca wymaga skupienia, szybkich prawidłowych decyzji lub gdy powoduje długotrwały stres (biznesmeni, służby mundurowe, służba zdrowia, nauczyciele, sportowcy).

 

Wskazania dla dzieci:
- zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi,
- poprawa szybkości uczenia się,
- nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD),
- problemy szkolne,
- dysleksja, dysgrafia, dysortografia,
- trema, reakcje stresowe, agresja,
- chęć poprawy wyników w dziedzinach wymagających koncentracji (sport, muzyka).

Według Światowej Organizacji Zdrowia co 4. dziecko ma problemy z koncentracją, nadpobudliwością czy uczeniem się. U takich dzieci wykazano skuteczność terapii EEG Biofeedback na poziomie 94%.


Skąd pochodzi?
Na świecie rozpowszechnionych jest wiele ośrodków EEG Biofeedback, jednak liderami są nadal Amerykanie - twórcy tej metody. To oni po raz pierwszy wykorzystali trening mózgu u astronautów w ośrodku NASA.
Biofeedback to technika usprawniania pracy mózgu powszechnie stosowana w USA od lat 70., która po udowodnieniu jej skuteczności została wprowadzona do medycyny klinicznej w Europie. Jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Do Polski trafiła w 1999 r. i w ostatnich latach dynamicznie się rozpowszechnia. Wielu ludzi sukcesu na całym świecie wykorzystuje ten trening mózgu, przygotowując się do ważnych zadań, m.in. nasz wielki sportowiec Adam Małysz.


Na czym polega?
EEG-Biofeedback to rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak aby mózg pracował wydajniej i szybciej. Sygnał z wybranych punktów na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną (wykresu, animacji bądź gry wideo). Dzięki temu sprzężeniu zwrotnemu pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak zmodyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywnie.
Terapeuta podczas treningu mózgu promuje pożądane fale mózgowe, a hamuje niewłaściwe. Gra komputerowa jest niczym innym, jak lustrzanym odbiciem aktywności elektrycznej mózgu - jeśli chcemy coś poprawić w grze, to automatycznie poprawiamy fale mózgowe.

Zwalczanie stresu poprzez trening mózgu odbywa się w 45-60-minutowych sesjach 1 lub 2 razy w tygodniu. Średnia liczba treningów waha się w granicach 15-30, w zależności od potrzeb i natężenia problemu.


Czy trening wymaga specjalnego przygotowania?
Terapia biofeedback nie wymaga szczególnych przygotowań. Należy jednak pamiętać, aby na godzinę przed treningiem:
- nie pić kawy i napojów energetyzujących, 
- nie jeść obfitego posiłku, ale nie należy też być bardzo głodnym,
- nie przyjmować leków uspokajających, jednakże odstawienie leku należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym,
- nie palić tytoniu.
W dniu treningu nie zaleca się używania żelu, pianki czy lakieru do włosów, ponieważ mogą one utrudniać uzyskanie wysokiej jakości sygnału z elektrod EEG.
Przed wejściem do gabinetu należy wyłączyć telefon komórkowy i wyjąć z uszu kolczyki.